chainman آموزش ایران مسابقه قرائت قرآن

chainman: آموزش ایران مسابقه قرائت قرآن استان سمنان درخشش دانش آموز سمنانی مسابقات بین المللی قرآن

گت بلاگز وب‌گردی چگونه عفونت‌های قارچی ناخن را سریع از بین ببریم؟

عفونت‌های قارچی در ایام گرم سال زیاد به سراغ افراد می‌آید و با نزدیک شدن به گرم‌ترین فصل سال کمی باید دقت کرد تا درگیر انواع عفونتژ‌های قارچی ناخن نشویم.

چگونه عفونت‌های قارچی ناخن را سریع از بین ببریم؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، عفونت های قارچی ناخن علاوه بر ظاهر زشت و شرم آوری که بوجود می آورند می تواند دردناک و با بوی بد نیز باشند. افرادی که مبتلا به این عفونت می شوند به دنبال راه درمانی سریع جهت برطرف این عارضه هستند تا بتوانند از انواع صندل ها در فصل گرما استفاده کنند.

عبارات مهم : عفونت
قارچ ها، در محیط های گرم و مرطوب زندگی می کنند، مانند استخرها و آرایشگاه ها همچنین می توانند به پوست حمله کنند و آنقدر کوچک اند که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند. خیلی وقت ها این قارچ ها، فاصله بین ناخن تا پوست و کناره های ناخن ها را مورد نشانه قرار می دهند.

یکی از مرسوم ترین علامت های عفونت های قارچی ضخیم شدن و عوض کردن رنگ دادن ناخن هاست. عفونت ها معمولا در اطراف(لبه) ناخن ها شروع به رشد می کند و در صورت عدم درمان، تمامی ناخن را دربر گرفته، سپس ناخن ها شکننده و زرد می شوند.

عفونت های قارچی زیاد ناخن های پا را درگیر می کند.

چه عواملی باعث ایجاد عفونت های قارچی می شود؟

این نوع از عفونت ها معمولا از یک عفونت قارچی پوستی در یک منطقه جمعی و مرطوب مانند استخرها،رایشگاه ها، سالنهای دوش ورزشی و…به انسان سرایت می کنند. ولی بعضی امراض نیز می توانند زمینه ساز این دسته از عفونت ها باشند مانند دیابت، پسوریازیس، گردش خون ضعیف و سیستم ایمنی ضعیف.

چگونه می توان از عفونت های قارچی خلاص شد؟

در بعضی از موارد عفونت های قارچی بسیار گسترش نیافته است و در مراحل ابتدایی خود هستند لذا می توان بدون دارو، تنها با تمیز و خشک نگه داشتن پا و همچنین کوتاه نگه داشتن ناخن های پا به سادگی از شَر این عفونت رهایی پیدا کرد.

اما اگر ناخن هایتان از حالت طبیعی خارج شده است و با ظاهر بدی به خود گرفته هست، بهتر است سریعا به داروخانه مراجعه کرده و یک کرم ضدقارچ ناخن تهیه کنید. دقت داشته باشید در بعضی از عفونت ها ممکن است شما در طول 12 ماه مجبور به مصرف این کرم باشید تا عفونت به کلی در بدنتان ریشه کن شود.

همچنین به خاطر بسپارید در هنگام تهیه کرم ضد قارچن ناخن حتما یک کرم نرم کننده جهت ناخن هایتان نیز خریداری کنید آیا که عفونت باعث ضخیم شدن و شکننده شدن ناخن هایتان شده است هست. این کرم را تا 2 هفته مصرف کنید تا خراشیدگی های سطح ناخن تان سریع از بین برود و به حالت طبیعی خود بازگردد.

در مواردی که عفونت بسیار جدی تر بوده و کل ناخن را دربرگرفته است با دستور دکتر باید قرص های ضد قارچ را به مدت 6 ماه مصرف کنید.

اما در مرحله آخر اگر عفونت قارچی از نوع حاد آن باشد و با راه حل های ذکر شده است عفونت اصلاح نیافته باشد باید تحت نظرپزشک با بی حسی موضعی ناخ تان را بکشید در غیر این صورت عواقب دردسرسازی ممکن است گریبا گیرتان شود.

البته با پیشرفت علم، درمان های لیزری و بدون درد جهت از بین بردن عفونت های قارچی پدید آمده است ولی عالی ترین راه حل جلوگیری از مبتلا شدن به عفونت های قارچی است تا پیدا کردن راه حلی جهت خلاصی از آن.

این توصیه ها می تواند در پیشگیری از این عارضه برایتان بافایده باشند:

بعد از بیرون آمدن از استخر، سونا و مکان های جمعی و مرطوب، پاهای خود را به طور کامل خشک کنید علاوه بر آن در مکان های ذکر شده است به هیچ عنوان پابرهنه راه نروید.

حداقل روزی یک بار جوراب های خود را تعویض کنید.

اگر ورزش می کنید و یا به هر دلیلی از کفش کتانی استفاده می کنید و مشاغل پر تحرکی دارید، جهت پیشگیری از مبتلا شدن به عفونت قارچ ناخن، از پودرهای ضد قارچ در کفش یا جوراب تان استفاده کنید.

نکته

از آنجایی که قارچ ناخن معمولا دردناک نیست، خیلی از افراد به فکر درمان آن نمی افتند. ولی مورد نیاز است بدانید نادیده گرفتن این عفونت قارچی که معمولا در انگشتان پاها دیده می شود، می تواند عوارض و عواقب ناخوشایندی را داشته باشد. درمان عفونت های قارچی را پشت گوش نیندازید آیا که ممکن است عفونت وارد خونتان شود و سلامتی‎تان را تحت شعاع قرار دهد.

منبع:جام جم
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: عفونت | استفاده | راه درمان | مبتلا شدن | قارچ ناخن | درمان قارچ | عفونت قارچی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog